42Tea: zaparzy idealną herbatę

Marek Cekaw
42Tea: zaparzy idealną herbatę

Wbrew pozorom parzenie herbaty wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. To zadanie wymagające znajomości jej gatunków oraz idealnych warunków dla każdej z nich. Firma 42Tea postanowiła pomóc wszystkim w amatorom herbaty i stworzyła specjalny sensor, który ułatwia jej przygotowywanie.

0

Wielu sądzi, że nie ma nic prostszego od zaparzenia herbaty. Wystarczy bowiem wrzucić do kubka torebkę, zalać wrzątkiem i gotowe. Nic bardziej mylnego, gdyż każdy gatunek herbaty wymaga zupełnie innego podejścia, temperatury wody, sposobu zaparzania oraz długości czasu parzenia.

Firma 42Tea postanowiła więc pomóc amatorom różnych gatunków herbaty i stworzyła nowoczesny sensor, który znacznie ułatwia proces ich parzenia. Niewielkie urządzenie w kształcie kostki, współpracuje z dedykowaną aplikacją mobilną.

Używamy jej do wybrania gatunku herbaty, którą chcemy zaparzyć, a wówczas otrzymamy informację ile wody powinniśmy wlać do czajnika. Następnie wrzucamy do niego sensor, który monitoruje temperaturę wody i powiadomi nas, gdy osiągnie odpowiednią wartość. Gdy sensor wykryje, że wylaliśmy całą wodę z czajnika, włącza timer, który będzie odliczał czas konieczny do właściwego zaparzenia napoju.

Producent deklaruje, że sensor będzie nam służył przez około trzy lata w przypadku używania go 5-10 razy tygodniowo. Oferuje też baterie, które zasilają całe urządzenie.

Nowatorskie narzędzie do parzenia herbaty pojawi się w Europie pod koniec roku i kosztować ma 48 euro.

herbata1

Źródło: 42tea.io

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.