Akarina - nasza domowa hydroponika

Marek Cekaw
Akarina - nasza domowa hydroponika

Owoce i warzywa dostępne w sklepach nie są produktami najzdrowszymi ze względu na stosowane opryski, więc wiele osób woli samodzielnie je uprawiać. Gdy mieszkamy w bloku jest to bardzo trudne, ale na szczęście istnieją produkty takie jak Akarina, które mogą nam to ułatwić. 

0

Akarina jest kompaktowym systemem hydroponicznym, stworzonym do hodowania warzyw w domowym zaciszu. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, by zapewnić jak najlepsze warunki wzrostu, dlatego dysponuje odpowiednim wyposażeniem, które go wspierają.

hydroponic-grower-1

Podłożem służącym do rozwinięcia się roślin z nasion jest nylonowa gąbka, gdzie nasiona dojrzewają, a cały proces hodowli od nasion do gotowego produktu, zajmuje około czterech tygodni. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje trzy gatunki warzyw, ale oczywiście może też samodzielnie postarać się o nasiona by hodować co tylko zechce, od sałaty, a skończywszy na ziołach.

Akarina zapewnia roślinom odpowiedni poziom światła, dostarczanego przez zestaw LED'ów, które wyposażone są w timer pozwalający ustawić czas świecenia do maksymalnie 16 godzin dziennie. Dodatkowo mamy cztery poziomy ustawienia jasności światła symulujące określone pory dnia.

hydroponic-grower-2

Akarina nie jest produktem tanim, gdyż kosztuje aż 149 dolarów, jednak zdrowa żywność musi swoje kosztować. Oczywiście jeśli produkt wyda się zbyt drogi, zawsze można zastąpić go zwykłą doniczką oraz zewnętrzną lampą LED.

Źródło: Coolest-gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.