Anova Nano: gotowanie sous vide

Marek Cekaw
Anova Nano: gotowanie sous vide

Firma Anova to jeden z bardziej znanych producentów urządzeń przeznaczonych do gotowania sous vide, czyli w tzw. kąpieli wodnej. Producent pokazał właśnie kolejne urządzenie o nazwie Anova Nano, które pozwoli nam wypróbować nowy styl przyrządzania posiłków bez nadwyrężenia domowego budżetu.

0

Gotowanie sous vide to stosunkowo nowy sposób przygotowywania mięsa, który wymaga odpowiednich narzędzi. Jest to gotowanie w tzw. kąpieli wodnej, a więc najpierw należy próżniowo zapakować mięso w foliową torebkę, a następnie gotować je powoli w wodzie o określonej temperaturze. Natomiast dzięki ciągłemu jej mieszaniu, mięso jest podgrzewane tak samo z każdej strony, zaś torebka zatrzymuje wszystkie soki w jego wnętrzu.

Urządzenia do gotowania sous vide są zwykle dość drogie, kosztują bowiem nawet 500 dolarów, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Firma Anova wprowadza jednak na rynek znacznie tańszy model o nazwie Anova Nano, który pozwoli nam wypróbować nowy sposób, nie wykosztowując się nadmiernie.

Urządzenie wyposażone w grzałkę oraz system mieszania wody kosztuje 99 dolarów i w przeciwieństwie do droższego modelu Anova Precision Cooker dysponującego WiFi oraz Bluetooth, tutaj znajdziemy jedynie technologię Bluetooth. Jest ona potrzebna do łączenia się ze smartfonem co pozwala kontrolować temperaturę wody oraz czas gotowania.

Anova Nano nie ma wprawdzie tak mocnej grzałki i jak droższy model, ale mimo to produkt również powinien spełnić swą rolę. Urządzenie pojawi się w sprzedaży latem tego roku.

Anova Nano1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane