Audio-Technica przedstawia cyfrowe słuchawki

Marek Cekaw
Audio-Technica przedstawia cyfrowe słuchawki

Firma Audio-Technica przez kilka ostatnich lat wprowadziła do sprzedaży wiele różnych modeli słuchawek, skierowanych do klientów o zróżnicowanych potrzebach. Teraz zaprezentowała dwa nowe modele produktów, które jednak różnią się nieco od poprzednich słuchawek, gdyż są w całości cyfrowe.

0

ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT to zupełnie nowe modele słuchawek cyfrowych. Producent wyposażył je w technologię Pure Digital Drive, dzięki której mogą przetworzyć oryginalny sygnał audio ze źródła, zmieniając go w cyfrową wersję. W teorii powinno to znacznie podnieść jakość słuchanej muzyki. W praktyce natomiast, usłyszenie różnicy zależy już od naszych indywidualnych preferencji.

By osiągnąć taki efekt, zainstalowano w słuchawkach specjalny chipset Trigence Semiconductor Dnote, który zajmuje się przetwarzaniem sygnału. Wyposażono je również w 45 mm przetworniki Motion D/A oraz czterordzeniową cewkę głosu (w modelu ATH-DSR7BT znajduje się jednordzeniowa) wraz ze specjalnie powlekaną membraną.

Słuchawki wspierają kodeki aptX HD, aptX, AAC i SBC, obsługując sygnał o rozdzielczości do 24-bitów/48 kHz i współpracują z platformami iOS i Android. Można je również podłączyć przewodem USB do Maca lub peceta, zaś sterowanie wszystkimi funkcjami odbywa się za pośrednictwem dotykowych paneli wbudowanych w nauszniki.

Słuchawki pojawią się w sprzedaży już wiosną. Za model ATH-DSR7BT zapłacimy 299 dolarów, natomiast ATH-DSR9BT kosztować ma 549 dolarów.

audio-technica1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.