BenQ W1090: funkcjonalny projektor Full HD

Jakub Kornacki
BenQ W1090: funkcjonalny projektor Full HD

BenQ W1090 jest najnowszym projektorem multimedialnym przeznaczonym do kina domowego. Zaawansowane technologicznie urządzenie wykorzystuje szereg funkcjonalnych rozwiązań, które przekładają się na wysokiej jakości projekcję i atrakcyjne możliwości.

0

BenQ W1090 oferuje podstawową rozdzielczość Full HD (1920x1080 pikseli), jasność 2000 ANSI lumenów oraz kontrast dynamiczny na poziomie 10000:1. Zaawansowane technologicznie urządzenie zostało wyposażone w obiektyw o krótkiej ogniskowej, dzięki któremu istnieje możliwość projekcji obrazu o przekątnej 100'' (254 cm) z odległości jedynie 2,5 m od ekranu projekcyjnego. Maksymalna przekątna wyświetlanego obrazu wynosi aż 300'' (762 cm).BenQ_W1090_2

W BenQ W1090 zastosowano sześcioelementowy (RGBRGB) i 6-krotne koło kolorów, które zapewnia realistyczne odwzorowanie wszelkich barw. Paleta kolorów została znacznie poszerzona, a wierność odwzorowania kolorów jest zgodna z kinowym standardem Rec.709 – szczególnie odcieni skóry i zieleni murawy boiska czy łąki. BenQ_W1090_gniazda

Projektor został wyposażony w głośniki o mocy 10 W, które w połączeniu z systemem CinemaMaster Audio+ pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty dźwiękowe, podobne do tych, które możemy słyszeć w kinie. Model został przystosowany do współpracy z różnymi urządzeniami zewnętrznymi. Producent zastosował gniazda HDMI i MHL do strumieniowania materiałów z gadżetów mobilnych. Model dodatkowo wykorzystuje uproszczony konfigurator podstawowych parametrów projekcji, który znacznie ułatwia jego instalację i pierwszą konfigurację wstępną.

Projektor multimedialny BenQ W1090 jest dostępny w sprzedaży w cenie 3099 zł. Produkt został objęty 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Źródło: BenQ, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane