Bezpieczeństwo dziecka w domu

Jakub Kornacki
Bezpieczeństwo dziecka w domu

Badania przeprowadzone przez Instytut Matki i Dziecka wskazują, że prawie 70% wypadków, w których poszkodowane są dzieci do piątego roku życia, zdarzają się w domu. Rodzice mogą wykorzystać nowoczesne metody, które zapewnią dzieciom bezpieczne, swobodne dorastanie, a jednocześnie pozwolą uniknąć nieprzyjemnych wypadków.

0

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejszą rzeczą dla rodziców. Postęp technologiczny sprawił, że na rynku jest dostępnych wiele produktów, za pomocą których codzienne troski rodziców zostaną chociaż w niewielkim stopniu ograniczone. Małe dzieci są ciekawe świata, mają pełno energii. Podczas zabawy nie zdają sobie pojęcia z zagrożeń, które otaczają ich z każdej strony. Chwila nieuwagi rodzica i nieszczęście gotowe. Na rynku są dostępne różnego rodzaju zaślepki do kontaktów, osłony, czy gumowe narożniki na kanty. Rodzice mogą również skorzystać z mat antypoślizgowych, bramek ogradzających schody czy pojemników zamykanych na klucz. bb1

Warto zatroszczyć się o przygotowanie przestrzeni, w której dziecko będzie mogło bezpiecznie dorastać. Meble powinny zostać przymocowane do ściany lub podłogi za pomocą kotew. Szklane szyby w drzwiach regałów lub drzwiach wejściowych można zastąpić pleksi lub zabezpieczyć za pomocą szkła wzmacnianego folią czy nawet szkła hartowanego. Aby dziecko nie przytrzasnęło sobie palców w drzwiach, można zastosować zawiasową, elastyczną blokadę. 

Nowoczesne technologie, do których można zaliczyć systemy automatyki domowej Fibar Group, mogą również zostać zastosowane w celu zapewnienia najlepszych warunków dla naszej pociechy. Przy ich użyciu można zapewnić odpowiednią temperaturę w domu, kontrolować oświetlenie czy zasłaniać rolety antywłamaniowe w oknach. Oferta producenta zawiera również kamery dozorowe, które mogą być zastosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Źródło: Fibar Group, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.