Bosch: piekarniki z nowoczesnym sterowaniem

Marek Cekaw
Bosch: piekarniki z nowoczesnym sterowaniem

Niemiecka firma Bosch, specjalizująca się w produkcji sprzętu AGD, zapowiedziała nową funkcjonalność w piekarnikach Serii 8. Modele wyposażone we wsparcie dla technologii Home Connect, zostaną wyposażone w zupełnie nowy system sterowania funkcjami. 

0

Bosch często nawiązuje współpracę z innymi firmami w celu podniesienia funkcjonalności swych produktów i wyposażenia ich w nowoczesne technologie związane z systemami inteligentnego domu. Tym razem niemiecki koncern skorzystał z pomocy firmy Drop, wykorzystując opracowane przez nią rozwiązania w piekarnikach z rodziny Seria 8.

Użytkownicy modeli piekarników wyposażonych we wsparcie dla technologii Home Connect, wkrótce będą mogli w pełni kontrolować swój sprzęt za pomocą smartfonów. Możliwe będzie m.in. zdalne monitorowanie temperatury oraz czasu pieczenia, jak również włączenie wstępnego nagrzania wnętrza piekarnika do temperatury wyszczególnionej w kucharskim przepisie, a także wyłączenie go, gdy posiłek zostanie przygotowany.

Na razie Bosch chce wyposażyć w technologię firmy Drop jedynie piekarniki, ale firma ma w planach zainstalowanie jej także w innych urządzeniach kuchennych, takich jak lodówki, blendery oraz inne produkty.

Producent nie ujawnia jednak, kiedy technologia zostanie zaimplementowana w jego sprzęcie.

Bosch 1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.