Bragi projektuje słuchawki ze sztuczną inteligencją

Marek Cekaw
Bragi projektuje słuchawki ze sztuczną inteligencją

Firma Bragi, wspólnie z inżynierami z Audio Analytics, pracuje nad technologią sztucznej inteligencji, którą będzie można zastosować w słuchawkach. Dzięki niej, będą lepiej reagować na dźwięki otoczenia, wyciszając się np., w celu ułatwienia rozmowy.

0

Dotychczas słuchawki dostępne w sprzedaży, były modelami standardowymi, których jedyną funkcją jest emisja muzyki wprost do naszych uszu. Producenci pracują jednak nad nowymi technologiami, które znacznie podnoszą ich użyteczność. Wkrótce możemy więc spodziewać się modeli, wyposażonych w sztuczną inteligencję.

Firma Bragi oraz Audio Analytics, pracują właśnie nad tego typu technologią, która może znaleźć zastosowanie w nowych modelach słuchawek. Sztuczna inteligencja zajmie się kontrolowaniem działania słuchawek, by lepiej dopasować je do określonych okoliczności. Jeśli np. wykryją, że użytkownik prowadzi rozmowę, wówczas automatycznie ściszą muzykę.

Mają też w inteligentny sposób rozpoznawać i rozumieć dźwięki otoczenia, co znacznie uprości ich obsługę. Na przykład automatycznie wykryją, czy użytkownik znajduje się w mieście, czy też w miejscu dalekim od zabudowań i wówczas dostosują natężenie dźwięku. Potrafią też wykryć dźwięki zbliżających się pojazdów ratunkowych i ściszą muzykę, by użytkownik je usłyszał i zszedł z drogi.

Technologia jest jeszcze w fazie rozwoju, ale firmy zapewniają, że podczas styczniowych targów CES w Las Vegas, zaprezentują jej działanie.

Bragi

Źródło: Audioanalytic.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.