Buoy ostrzeże o przeciekających rurach

Marek Cekaw
Buoy ostrzeże o przeciekających rurach

Wycieki z rur doprowadzających wodę do naszego domu, to spory problem. Nie tylko zwiększają nasze rachunki, ale też mogą spowodować uszkodzenie fundamentów, których naprawa jest niezwykle kosztowna. Istnieje jednak urządzenie o nazwie Buoy, które uchroni nas przed takim scenariuszem.

0

Buoy to inteligentny sensor firmy Buoy Labs, monitorujący na bieżąco zużycie wody w naszym domu. Urządzenie komunikuje się ze smartfonami drogą radiową, przesyłając dane, które w czasie rzeczywistym obrazują ile wody aktualnie zużywamy. Sprzęt uczy się naszych nawyków, więc jeśli stwierdzi zużycie, które nie jest związane z naszymi czynnościami, wówczas nas o tym poinformuje.

Produkt nie tylko uchroni nasz przed przeciekającymi rurami, ale też pomoże oszczędzać wodę. Pokaże bowiem ile jej litrów zużywa każdy z domowników na kąpiel, ile wykorzystywane jest do podlewania trawnika oraz mycia naczyń. Dedykowana aplikacja mobilna dołączona do urządzenia jest na tyle funkcjonalna, że potrafi oddzielić każdy rodzaj zużycia wody i dzięki temu zyskujemy pełniejszy obraz sytuacji, który pozwoli nam ją efektywniej oszczędzać.

Buoy kosztuje 799 dolarów. Urządzenie można kupić na stronie producenta.

Buoy

Źródło: Buoy.ai

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.