Cambridge CXN (V2): nowa wersja popularnego odtwarzacza

Marek Cekaw
Cambridge CXN (V2): nowa wersja popularnego odtwarzacza

Cambridge wprowadził do sprzedaży nową, ulepszoną wersję popularnego odtwarzacza sieciowego CXN. Nowy model został wyposażony w bardziej wydajny procesor, zaawansowane funkcje sterowania oraz większe możliwości w zakresie obsługi internetowego radia.

0

Wielokrotnie nagradzany sieciowy odtwarzacz muzyczny CXN firmy Cambridge, właśnie doczekał się następcy. Producent wprowadził właśnie nowy model, który został unowocześniony oraz wyposażony w więcej funkcji.

Cambridge CXN (V2) dostał nowy, znacznie szybszy procesor usprawniający działanie sprzętu. Stał się też kompatybilny z technologiami MPEG-DASH i HTTP Live Streaming (HLS), podnoszącymi funkcjonalność streamingu muzyki przez internet. Oznacza to, że obecnie oferta internetowych rozgłośnie BBC, jest dostępna w jakości 320 kbps.

To nie wszystkie wprowadzone zmiany. Obecnie odtwarzacz umożliwia także łatwiejsze wyszukiwanie utworów w domowej sieci, na podłączonych przez USB dyskach lub w Spotify Connect.

Nowy odtwarzacz jest już dostępny na stronie producenta. Użytkownicy poprzedniego modelu, nie muszą go jednak wymieniać, by uzyskać lepszą funkcjonalność. Wsparcie dla technologii MPEG-DASH i HTTP Live Streaming (HLS) zostanie bowiem zapewnione za pomocą darmowej aktualizacji oprogramowania.

Cambridge

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.