Chińska firma BOE zapowiada telewizory OLED

Marek Cekaw
Chińska firma BOE zapowiada telewizory OLED

BOE to jeden z największych w Chinach producentów nowoczesnych paneli OLED, które dostarcza wielu firmom produkującym telewizory. Przedsiębiorstwo chce jednak rozszerzyć swą działalność i zapowiedziało stworzenie własnego odbiornika w tej technologii.

0

Nie zamierza jednak robić tego samodzielnie, dlatego do współpracy zaproszono firmę Skyworth, która wniesie do tego projektu wiedzę oraz doświadczenie. Przedsiębiorstwo wytwarza bowiem odbiorniki z panelami OLED już od 2013 roku, jednak dotychczas wykorzystywało w nich matryce dostarczane przez LG Display.

Szczegóły techniczne nowych telewizorów z chińskimi matrycami nie są jeszcze znane. Wiemy jedynie tyle, że BOE chce wprowadzić je na rynek własny oraz europejskie już w przyszłym roku. Być może jakieś konkrety na ten temat pojawią się podczas styczniowych targów CES, które tradycyjnie odbywają się w Las Vegas.

Chińska firma będzie miała spory problem z przebiciem się na rynku odbiorników opanowanych przez koreańskich gigantów. Jeśli jednak uda się jej zaoferować produkt o dużej funkcjonalności oraz przystępnej cenie, to będzie miała szansę przejąć jego sporą część.

china-oled1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.