Danalock V3: bezpieczny zamek elektroniczny

Marek Cekaw
Danalock V3: bezpieczny zamek elektroniczny

Firma Danalock zapowiada nowy zamek elektroniczny do drzwi wejściowych, którego nie złamie żaden haker. Producent wyposażył go bowiem w system szyfrowania kluczy reprezentujący poziom ochrony klasy wojskowej. Dzięki temu nikt niepowołany nie wejdzie do naszego domu.

0

Elektroniczne zamki do drzwi to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak ma pewne wady. Największą z nich jest słaby poziom zabezpieczeń urządzenia przed włamaniem hakerskim. Wyszkolony specjalista, mając odpowiednie wyposażenie jest w stanie z łatwością przejąć klucz i w ten sposób dostać się do naszego mieszkania lub domu.

Firma Danalock, odpowiadając na potrzeby klientów obawiających się włamania, wprowadza więc na rynek nowy model, który z łatwością oprze się hakerom. Model Danalock V3 oferuje tę samą wygodę instalacji, szybkość reakcji oraz łatwość sterowania co poprzednik, a przy tym zapewnia poziom zabezpieczeń identyczny z używanym przez rząd.

Danalock V3 wykorzystuje 256-bitowy system szyfrowania danych Advanced Encryption Standard, znany także jako AES256. Jest to ta sama technologia, którą wojsko oraz organa rządowe wykorzystują do ochrony tajnych dokumentów. Oczywiście dla większego bezpieczeństwa, kod przechowywany jest na specjalnym chipie zamontowanym w zamku, aby nie dało się go złamać.

Oprócz zaawansowanego systemu szyfrowania, Danalock V3 oferuje te same funkcje co inne zamki, czyli m.in., zdalne otwieranie. Sprzęt potrafi automatycznie wykryć urządzenie Bluetooth i samodzielnie odblokować drzwi. To wygodne rozwiązanie w przypadku gdy mamy ręce zajęte niesionymi zakupami. Zamek wspiera także ekosystemy Apple HomeKit, Zigbee i Z-Wave, a więc może współpracować z innymi urządzeniami należącymi do kategorii inteligentnego domu.

Danalock V3 oferowany jest w ceni 149 dolarów. Klienci mogą wybrać wersję pasującą wyglądem do ich drzwi.

Danalock V3_1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.