Detu MAX: sferyczna kamera 8K dla profesjonalistów

Marek Cekaw
Detu MAX: sferyczna kamera 8K dla profesjonalistów

Kalifornijski startup Detu zaprezentował swe najnowsze dzieło, jakim jest sferyczna kamera dla profesjonalistów. Produkt o nazwie Detu MAX jest w stanie nagrywać obraz w rozdzielczości 8K oraz robić zdjęcia w 12K, a przy okazji nagrywać wideo w pełnych 360 stopniach.

0

W ostatnich latach nastąpił spory wzrost popularności kamer sferycznych i wielu producentów wprowadziło taki modele do swej oferty. Oferują je jednak nie tylko znane marki, ale też mniej znane firmy, które wcale nie są na tym polu gorsze. Przykładem na to jest kalifornijski startup Detu, który opracował kamerę o nazwie Detu MAX.

Jest to kamera 8K obsługująca format 3D i rejestrująca obraz w 360 stopniach, która dodatkowo ma wbudowany procesor sztucznej inteligencji. Urządzenie dedykowane jest profesjonalistom potrzebującym wysokiej jakości sprzętu do różnego rodzaju projektów. Sprzęt wyposażono więc w 6-osiowy system stabilizacji, wsparcie dla formatów RAW i HDR oraz możliwość streamingu obrazu w 2D i 3D.

Detu MAX potrafi wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12K oraz rejestrować obraz w 8K, a do tego może go streamować zarówno przez połączenie przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Produkt pojawi się w sprzedaży już we wrześniu bieżącego roku i będzie kosztować 1642 euro. Więcej informacji na jego temat, możecie uzyskać na stronie Kickstartera. Tam też można nową kamerę zamówić w ofercie przedsprzedażowej.

Detu MAX 3D

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.