Dyson Cu-Beam Duo: lampa na dekady użytkowania

Marek Cekaw
Dyson Cu-Beam Duo: lampa na dekady użytkowania

Firma Dyson znana przede wszystkim z produkcji ultra nowoczesnych i bardzo funkcjonalnych odkurzaczy, zaprezentowała właśnie nowy typ oświetlenia. Jego największą zaletą jest duża żywotność lampy, szacowana na 22 lata.

0

Dyson jest przedsiębiorstwem, które stara się rewolucjonizować rynek sprzętu AGD. Jego nowoczesne odkurzacze, bezłopatkowe wentylatory oraz oczyszczacze powietrza zachwycają nie tylko wzornictwem, ale też wykonaniem oraz funkcjonalnością.

Firma nie produkuje jednak wyłącznie sprzętu AGD i projektuje także oświetlenie. Jednym z jej najnowszych produktów jest Cu-Beam Duo. Jest to lampa charakteryzująca się niewielkim zużyciem energii oraz bardzo dużą żywotnością. Wyposażono ją w zaledwie dwie diody LED, skierowane w dół, które jednak dzięki zastosowaniu soczewek, dają bardzo dużo światła.

Konstruktorzy zadbali również o największą wadę lamp w technologii LED, czyli wydzielanie ciepła, skracające znacznie żywotność diod. Zastosowano tutaj specjalny system chłodzenia, który dba o odprowadzenie ciepła, zabezpieczając lampę przed uszkodzeniem. To rozwiązanie pozwoliło uzyskać ogromną żywotność lamp. Producent deklaruje bowiem, że będzie bezawaryjnie działać przez 22 lata.

Dyson nie ujawnia na razie ceny Cu-Beam Duo, ale biorąc pod uwagę ceny poprzednich produktów tej firmy, można być pewnym, że tanio nie będzie.

dyson-cu-beam-du1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.