Eight Smart: wygodny materac z nowoczesną technologią

Marek Cekaw
Eight Smart: wygodny materac z nowoczesną technologią

Aby zapewnić nam wygodny sen, nie wystarczy już zwykły materac. Coraz częściej są one naszpikowane nowoczesną technologią, która nie tylko potrafi monitorować sen, ale też zmieniać temperaturę materaca lub ułożenie ciała. Jednym z takich technologicznych materacy jest Eight Smart.

0

Produkt firmy Eight Sleep wyposażono w cztery warstwy pianki, zapewniającej odpowiedni komfort. Trzy z nich to m.in. pianka z pamięcią kształtu o grubości 5,5 cm oraz 10 cm grubości pianka stanowiąca podstawę materaca.

Oczywiście pianka to nie wszystko, gdyż w poszycie materaca wbudowano szereg sensorów monitorujących różne parametry oraz maty grzewcze. Każda jego strona jest też podgrzewana z możliwością indywidualnej regulacji temperatury. Dodatkowo materac ma wbudowany moduł WiFi, wykorzystywany do łączenia się z innymi urządzeniami należącymi do kategorii inteligentnego domu.

Zaliczymy do nich np. termostat regulujący temperaturę ogrzewania, oświetlenie, a nawet ekspres do kawy. Jeśli materac stwierdzi, że zbyt mocno się wiercimy co może być spowodowane zbyt wysoką temperaturą, wyśle sygnał do termostatu, by zmniejszył temperaturę. Kiedy natomiast wykryje, że użytkownik już się obudził, wówczas może włączyć ekspres do kawy.

Materac Eight Smart dostępny jest w kilku rozmiarach, a jego ceny rozpoczynają się od 950 dolarów. Więcej szczegółów na temat materacy uzyskacie na ich oficjalnej stronie.

materac1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.