Elastyczne lampy OLED zastąpią standardowe żarówki

Marek Cekaw
Elastyczne lampy OLED zastąpią standardowe żarówki

Firma LG zaprezentowała rewolucję w dziedzinie oświetlenia. Koreański koncern pokazał w Londynie elastyczne panele OLED, które mogą w niedalekiej przyszłości zastąpić dotychczas stosowane żarówki.

0

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, technologie oświetlenia mocno poszły do przodu i obecnie mało kto używa już standardowych żarówek z wolframowym żarnikiem. Zastąpiły je inteligentne żarówki w technologii LED, które prócz oświetlania pomieszczeń, oferują wiele dodatkowych funkcji.

OLED lamps1

Być może one również wkrótce odejdą do lamusa, zastąpione nowszym pomysłem. Inżynierowie koncernu LG pokazali w Londynie elastyczne oświetlenie w technologii OLED. Są to niewielkie paski paneli, które doskonale znamy ze smartfonów, smartwatchy oraz telewizorów. Są to organiczne diody, więc cała powierzchnia takiego panelu emituje światło, a ich elastyczność zapewnia pełną swobodę w wyborze kształtu lampy.

OLED lamps2

LG OLED Light jest na razie prototypem, ale producent zapewnia, że w przyszłym roku tego typu lampy pojawią się w sprzedaży.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.