Elipson Omega Carbon Black: gramofon z karbonu

Marek Cekaw
Elipson Omega Carbon Black: gramofon z karbonu

Elipson jest firmą, która wyspecjalizowała się w produkcji gramofonów wykonanych z włókna węglowego. Właśnie zaprezentowała kolejny model o nazwie Omega Carbon Black, który w sprzedaży pojawi się we wrześniu. 

0

Producenci gramofonów najczęściej używają do ich produkcji drewna, choć zdarza się też wykorzystywać inne materiały, takie jak aluminium, kamień, akryl itp.

Elipson jest firmą, która wyspecjalizowała się w produkcji gramofonów z materiału jakim jest włókno węglowe. Producent ma już na swym koncie takie modele, jak kosztujący 300 funtów Alpha 100 RIAA oraz Omega 100 RIA BT za 500 funtów. Teraz zaprezentowała kolejny produkt o nazwie Omega Carbon Black.

Omega Carbon Black1

Gramofon bazuje na modelu Omega 100, lecz został znacząco usprawniony. Przede wszystkim jego cokół oraz ramię z igłą zostało wykonane z karbonu. Zainstalowano w nim także wkładkę Ortfon 2M Red, a także aluminiową przeciwwagę.

Produkt będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza Omega 100 RIAA BT Carbon Black kosztować ma 700 funtów i zostanie wyposażona w przedwzmacniacz, Bluetooth aptX oraz USB. Drugi model Omega 100 Carbon Black kosztować ma 550 funtów i jest nieco gorzej wyposażonym sprzętem.

Omega Carbon Black2

Oba modele pojawią się w sprzedaży we wrześniu.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.