Enerbee: inteligentna wentylacja domowa

Marek Cekaw
Enerbee: inteligentna wentylacja domowa

W sytuacji gdy mamy coraz większe problemy ze smogiem, warto się jakoś zabezpieczyć przed wpuszczaniem do naszego mieszkania trującego powietrza. Pomoże nam w tym inteligentny wentylator o nazwie Enerbee Smart Vent.

0

Każde mieszkanie musi być odpowiednio wentylowane, by zapewnić prawidłową wymianę powietrza i uchronić je przed pojawieniem się pleśni. W wywietrznikach instalujemy więc wentylatory, które taką wymianę zapewniają.

W ostatnich latach jakość powietrza mocno się jednak pogorszyła, co dla osób z chorobami układu oddechowego ma kluczowe znacznie. Warto więc kontrolować jaki poziom zanieczyszczeń ma aktualnie powietrze, które dostaje się do naszego mieszkania przez otwory wentylacyjne, by w razie potrzeby się przed nim chronić.

Pomoże nam w tym inteligentny system wentylacji o nazwie Enerbee Smart Vent. Jest to domowy wentylator wyposażony w nowoczesny system monitorowania jakości powietrza. Dzięki specjalnym sensorom, urządzenie na bieżąco dokonuje jego pomiarów, a gdy wykryje wyższy poziom stężenia zanieczyszczeń, automatycznie przestaje wtłaczać je do naszego mieszkania.

Sensory dokonują pomiaru temperatury, wilgotności, poziomu tlenku węgla, ciśnienia oraz lotnych związków organicznych. Czujniki są całkowicie samowystarczalne i dotyczy to również zasilania. Energię do ich zasilania dostarcza bowiem specjalnie zaprojektowany generator piezoelektryzny. Dzięki temu urządzenie jest bardzo łatwe w instalacji i wygodne w obsłudze.

Enerbee Smart Vent pojawi się w sprzedaży już za kilka miesięcy.

enerbee-smart-vent1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane