Fender Monterey: bezprzewodowy głośnik producenta wzmacniaczy

Marek Cekaw
Fender Monterey: bezprzewodowy głośnik producenta wzmacniaczy

Fender to przedsiębiorstwo doskonale znane ze wzmacniaczy gitarowych. Firma postanowiła jednak poszerzyć swój asortyment produktów i zaprezentowała dwa pierwsze modele przenośnych głośników. Newport i Monterey wyglądem wzorowane są na wzmacniaczach i zapewniają wysokiej jakości dźwięk.

0

W dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać się z produkcji tylko jednego asortymentu. Dlatego wiele firm specjalizujących się tylko w jednym rodzaju produktów, zaczyna poszerzać swą ofertę o zupełnie nowy sprzęt.

Tak postąpiła również firma Feder, znany wytwórca wzmacniaczy gitarowych, który zaprezentował dwa nowe głośniki przenośne. Modele Newport i Montery swym wyglądem nawiązują na firmowych wzmacniaczy, choć ich funkcjonalność jest zupełnie od nich inna.

Monterey to model większy i droższy. Wyposażono go w parę 5,12" wooferów oraz dwa 1-calowe tweetery, które zapewniają łącznie 120 W mocy muzycznej. Jest to dość mocny sprzęt, więc w jego przypadku mobilność schodzi na dalszy plan, gdyż do działania wymaga podłączenia do sieci elektrycznej.

Wyposażono go ponadto kodeki w audio AAC oraz technologię Bluetooth aptX zapewniającą lepszą jakość muzyki transmitowanej z urządzeń mobilnych. W jego obudowie znajdziemy dodatkowo 3,5 mm gniazdo słuchawkowe oraz dwa wejścia RCA. Model ten oferowany jest w cenie 349,99 dolarów.

Tańszą alternatywą jest Newport. To głośnik mniejszy i znacznie słabszy od Monterey, więc działa na bateriach, które zapewniają mu do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. Jego łączna moc wynosi 30 W, a dźwięk generowany jest z dwóch szerokopasmowych głośników oraz tweeterów. Dodatkowo wyposażono go w mikrofon do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Newport oferowany jest w cenie 199,99 dolarów. Oba głośniki są już dostępne na oficjalnej stronie producenta.

fender-4

Źródło: Neowin.net

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.