Finkteam WM4 - głośniki podłogowe dla milionerów

Marek Cekaw
Finkteam WM4 - głośniki podłogowe dla milionerów

Firma Finkteam, po kilku latach prac projektowych, wreszcie pokazała swój najnowszy model podłogowych kolumn głośnikowych. WM4 pojawi się w sprzedaży już w sierpniu i będzie oferowany w cenie 65 tysięcy euro.

0

Sprzęt audio potrafi być bardzo kosztowny, szczególnie jeśli jego produkcją zajmują się topowe marki. Jedną z nich jest Finkteam, która od kilku lat pracowała nad nowym modelem głośników WM4. Pokazywano je w różnych fazach produkcji, a teraz twórca zaprezentowała ich ostateczną wersję.

WM4 to kolumny głośnikowe, które pierwotnie powstały jako narzędzie do analizy systemów elektronicznych. Z biegiem czasu zdecydowano jednak o wdrożeniu ich do produkcji i zaoferowaniu bogatym audiofilom, których stać na kupno sprzętu kosztującego tyle co mieszkanie.

Głośniki podzielone są na dwie sekcje. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla 38-cm głośnika basowego, zaś druga dla przetworników średniotonowych z płaską kopułką oraz tweetera Air Motion Transformer. Głośnik wysokotonowy pochodzi od firmy Mundorf, natomiast pozostałe przetworniki zostały opracowane do tego modelu przez specjalistów z firmy Finkteam.

Projektanci głośnika przywiązali też dużą wagę do wytłumienia obudowy, aby nawet przy wysokim poziomie natężenia głosu nie wpadała w żadne wibracje. Sekcja subwoofera została starannie wyważona, aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń i zapewnić doskonały dźwięk w niskich częstotliwościach.

Zastosowano także unikalne materiały w sekcji zawierającej głośnik średnio i wysokotonowy, które zmieniają ruch przetworników w ciepło.

Każdy głośnik waży 135 kg, zaś producent zapewnia nabywcy dopasowanie ich do reszty systemu, a także optymalizację. MW4 do sprzedaży trafi w sierpniu i jak wspominałem, będzie oferowany w cenie 65 tysięcy euro.

Finkteam WM41

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane