GARDENA smart system: zarządzaj ogrodem przy użyciu smartfona

Jakub Kornacki
GARDENA smart system: zarządzaj ogrodem przy użyciu smartfona

GARDENA smart system jest innowacyjnym rozwiązaniem, które umożliwia zdalne zarządzanie ogrodem. Inteligentny system zapewnia dostęp do ogródka z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy jedynie nawiązać połączenie internetowe.

0

W skład zintegrowanego systemu zarządzania ogrodem wchodzą: sensor GARDENA, smart sterownik nawadniania, hydrofor elektroniczny, GARDENA smart akumulator, robot koszący GARDENA SILENO+ oraz router GARDENA, który jest sercem całego systemu i stwarza możliwość zdalnego zarządzania wszystkimi elementami. 

GARDENA smart system (1)

Wszelkie dane z urządzeń zapisywane są w chmurze. Odpowiednio zainstalowane sensory zapisują wszelkie najważniejsze informacje dotyczące wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy natężenia światła. To lokalna stacja pogodowa w Twoim ogrodzie. Dzięki tym danym ogrodnik może zaplanować konkretne prace w ogrodzie, takie jak dostosowanie odpowiedniego nawodnienia do zbliżającego się deszczu czy terminu koszenia trawy.

GARDENA smart system (4)

Zarządzanie ogrodem odbywa się przy użyciu przeglądarki internetowej bądź dedykowanej aplikacji mobilnej na wybrane urządzenia przenośne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android lub iOS. Najnowsza wersja aplikacji oferuje wiele rozbudowanych funkcji, dzięki którym możemy liczyć na wprowadzenie oszczędności w naszym ogrodzie, np. zmniejszenie ilości nawadniania w przypadku zbliżających się opadów deszczu.

GARDENA smart system (2)

Rozwiązanie GARDENA smart system może okazać się niezwykle przydatne podczas dłuższej nieobecności użytkownika w ogrodzie, np. podczas wyjazdu wakacyjnego. Dostęp do ogrodu online umożliwi mu pełną kontrolę oraz wprowadzenie niektórych prac, np. nawadnianie, które jest jednym z najważniejszych czynników w ogrodnictwie.

Źródło: GARDENA, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.