GoPro Hero 6 Black: kamera sportowa 4K

Marek Cekaw
GoPro Hero 6 Black: kamera sportowa 4K

W tym tygodniu GoPro zorganizowało w San Francisco konferencję, na której zaprezentowało parę zupełnie nowych produktów. Jednym z nich był Hero 6 Black, najnowszy model sportowej kamery rejestrującej wideo w rozdzielczości 4K.

0

Hero 6 Black to następca kamery Hero 5, przeznaczony do filmowania wyczynów sportowych. Sprzęt wyposażono w wodoszczelną, odporną na wstrząsy obudowę, która zniesie zanurzenie na głębokość do 10 metrów, chroniąc znajdującą się w niej elektronikę.

Kamera ma również sensor umożliwiający rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. To nieco lepsze parametry niż w przypadku poprzednika, który przy tej rozdzielczości osiągał jedynie 30 klatek. Potrafi też nagrywać wideo w 2.7K przy 120 klatkach, natomiast w rozdzielczości 1080p uzyskiwane jest aż 240 klatek. Oczywiście płynność obrazu użytkownik może regulować, wybierając także bardziej standardowe parametry jak 24 i 30 klatek.

Kamera potrafi też wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 MP, zapisując je w formacie JPG lub RAW. Producent wyposażył ją również w 2-calowy ekran dotykowy, GPS i sterowanie głosem. Natomiast 5 GHz WiFi pozwala znacznie szybciej przesłać zarejestrowane materiały do smartfona.

Hero 6 Black jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje 499 dolarów.

GoPro Hero 6 Black1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.