Google Assistant w nowych telewizorach Sony

Marek Cekaw
Google Assistant w nowych telewizorach Sony

Sony wzbogaca funkcjonalność telewizorów z systemem Android TV. Odbiorniki japońskiego producenta zostały wyposażone w cyfrowego asystenta Google Assistant. Użytkownicy mogą więc kontrolować je przy pomocy komend głosowych.

0

Producenci telewizorów już od paru lat starają się znacznie ułatwić obsługę swego sprzętu. Wiele firm wyposaża swe odbiorniki w inteligentne piloty z funkcją głosowych komend, pozwalających kontrolować podstawowe funkcje sprzętu, w postaci zmiany kanałów czy regulacji głośności.

Sony poszło jednak znacznie dalej i odbiorniki wyposażone w system Android TV wzbogaciło właśnie o cyfrowego asystenta Google Assistant. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może w łatwy sposób wyszukiwać treści, a następnie od razu przeskoczyć do filmu lub serialu, który mu się spodoba. Nie trzeba więc tracić czasu na żmudne wciskanie przycisków w pilocie, gdyż wystarczy tylko wypowiedzieć odpowiednią komendę.

To naturalnie nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Google Assistant może bowiem sterować także naszym domem. Telewizor staje się więc centrum dowodzenia domowym sprzętem, pozwalając kontrolować dziesiątki inteligentnych urządzeń znajdujących się w naszym pobliżu.

Niestety nie wszystkie telewizory mogą korzystać z nowej funkcji. W przypadku modeli z 2016 roku są to: XBR-Z9D, XBR-X800D, XBR-X750/X700D. Natomiast w przypadku tegorocznych modeli, asystent dostępny jest dla wszystkich odbiorników.

Sony Android TV1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2018-10-21 godz. 21:00.