Google Assistant w telewizorach z Android TV

Marek Cekaw
Google Assistant w telewizorach z Android TV

Producenci telewizorów zaczynają wzbogacać swój sprzęt o cyfrowego asystenta Google Assistant. Wirtualny pomocnik opracowany przez inżynierów koncernu Google, już niebawem zawita na telewizory z systemem Android TV.

0

Google rozpoczęło wielką ekspansję swego cyfrowego asystenta, współpracującego z systemami inteligentnego domu. Cyfrowy pomocnik Google Assistant jest już obecny w głośniku Google Home, który pozwala kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, elektroniczne zamki oraz wiele innych urządzeń.

Wkrótce pojawi się on także w telewizorach z systemem Android TV. Jednymi z pierwszych modeli odbiorników, które dostaną tę technologię, będzie sprzęt z rodziny Sony Bravia. Asystenta będzie można wykorzystywać do oglądania filmów, programów telewizyjnych, klipów publikowanych na YouTube oraz słuchania muzyki. Pomocnik wspiera bowiem takie serwisy, jak: YouTube Music, Google Play Music, Spotify oraz Pandora.

Oprócz tego będzie podawał użytkownikom najświeższe wieści ze świata, przypominał o spotkaniach zapisanych w kalendarzu, wyszukiwał informacje w sieci oraz wykonywał wiele innych zadań.

Google Assistant znacznie podniesie funkcjonalność nowoczesnych telewizorów Smart TV, rozszerzając ich możliwości w dużym zakresie.

1

Źródło: Blog.google

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.