Google Assistant zawita na telewizory Sony

Marek Cekaw
Google Assistant zawita na telewizory Sony

Sony zapowiedział udostępnienie aktualizacji oprogramowania dla swych telewizorów, wprowadzającą do niektórych modeli cyfrowego asystenta Alexę. Dzięki temu ich użytkownicy nie tylko zyskają łatwość obsługi sprzętu, ale również kontrolę nad wieloma innymi sprzętami domowymi.

0

Jeszcze do niedawna, cyfrowi asystenci byli spotykani tylko w inteligentnych głośnikach. W ostatnich czasie pojawia się jednak w sprzedaży coraz więcej innych urządzeń zawierających tę technologię, a wśród nich są także telewizory.

Jedną z firm, która wprowadza asystentów do swych odbiorników jest koncern Sony. Japoński gigant zapowiedział wypuszczenie aktualizacji oprogramowania, wzbogacającej niektóre modele o cyfrowego pomocnika w postaci Google Assistant. Wirtualny asystent jeszcze w tym miesiącu zostanie zaimplementowany do modeli z serii AF8, XF90, XF85, XF80 oraz XF75.

Posiadacze odbiorników ze wspomnianych serii, będą mogli odłożyć piloty na półkę i kontrolować telewizory przy pomocy komend głosowych. W ten sposób możliwe będzie sterowanie głośnością, przełączanie kanałów, ale również otwieranie aplikacji, czy też wyszukiwanie określonych treści. Wystarczy więc wypowiedzieć tytuł filmu, który pragniemy obejrzeć, zaś asystent natychmiast rozpocznie jego odtwarzanie.

Oczywiście Google Assistant nie ogranicza się tylko do sterowania telewizorem. Pomocnik współpracuje bowiem z 1500 różnymi urządzeniami należącymi do 225 marek, więc może kontrolować praktycznie cały dom. Z poziomu telewizora możliwe będzie sterowanie oświetleniem, termostatem, zamkami elektronicznymi oraz wieloma innymi urządzeniami.

Google Assistant

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.