Grow Duo - inteligentna donica ogrodowa

Marek Cekaw
Grow Duo - inteligentna donica ogrodowa

Utrzymanie roślin wymaga sporo uwagi i pracy przy ich pielęgnacji. Nie każdy jednak ma go aż tyle, dlatego powstają inteligentne donice, które to zadanie przejmują na siebie. Jednym z takich produktów jest Grow Duo.

0

Wiele osób chciałoby mieć ogród, lecz nie ma aż tyle czasu, by o niego dbać, nawożąc glebę, podlewając, czyli wykonując czynności konieczne do zachowania roślin przy życiu. Wiele firm doskonale to rozumie, projektuje więc inteligentne systemy, które samodzielnie zajmują się roślinami.

Jednym z nich jest Grow Duo opracowany przez firmę Hello Grow. To inteligentna donica, którą kupujemy z ziemią, nasionami oraz systemem nawadniania. Jest to produkt przeznaczony do instalacji na balkonie, tarasie, czy niewielkim ogródku przydomowym. Jego wymiary wynoszą 60 x 30 x 25 cm, a całość została wykonana z wytrzymałego plastiku.

doniczka1

Produkt ma własne sensory, które monitorują poziom światła, temperaturę oraz wilgotność gleby i za pomocą modułu bezprzewodowego Bluetooth LE, przesyłają te informacje do dedykowanej aplikacji mobilne. Mogą też podlewać rośliny. Dane sychronizowane są ze smartfonem za każdym razem, gdy urządzenie znajdzie się w zasięgu. Całość zasilana jest dwiema bateriami AA, które według producenta wystarczają na około rok działania.

doniczka2

Grow Duo jest dostępny w przedsprzedaży na stronie producenta. Urządzenie kosztuje 249 dolarów. Jego sprzedaż rozpocznie się w styczniu przyszłego roku.

Źródło: Hellogrow.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.