Hasselblad H6D-400C: aparat dla profesjonalistów

Marek Cekaw
Hasselblad H6D-400C: aparat dla profesjonalistów

Firma Hasselblad zaprezentowała nowy aparat fotograficzny, przeznaczony dla profesjonalistów. Model H6D-400C dysponuje 100 MP sensorem CMOS, pozwalającym wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 400 megapikseli.

0

Hasselblad to jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu fotograficznego, przeznaczonego do profesjonalnych zastosowań. Jego aparaty wykorzystywane są nie tylko przez zawodowych fotografów, ale również astronautów znajdujących się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dostarczając nam piękne zdjęcia naszej planety.

Producent zapowiedział właśnie kolejny aparat, jaki jest H6D-400C. Podobnie jak inne urządzenia tej firmy, ten model także nie nadaje się dla amatorów wykonujących zdjęcia u cioci na imieninach. Wyposażono go bowiem w 100 MP sensor CMOS o wymiarach 53.4 x 40 mm, którego zakres czułości ISO wynosi od 64 do 12 800. Pozwala on wykonywać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 400 MP.

Aparat dysponuje także 4-calowym dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości 920 K, umieszczonym w tylnej części obudowy, a także możliwością nagrywania wideo w HD lub 4K UHD. Gotowy materiał można przesłać do komputera za pomocą połączenia kablowego lub bezprzewodowego, a także zapisać na jednej z dwóch kart pamięci. Muszą one być duże, gdyż 400 MP zdjęcie w formacie TIFF może zajmować do 2,3 GB.

Jak przystało na profesjonalny sprzęt, Hasselblad H6D-400c nie jest aparatem tanim. Producent wycenił go na 47 955 dolarów, a w sprzedaży pojawi się już na początku marca.

Hasselblad H6D-400c1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.