Inteligentny monitoring domu

Marek Cekaw
Inteligentny monitoring domu

Firma Maximus przedstawiła nowy produkt, którego zadaniem jest wspieranie systemu alarmowego strzegącego naszego domu. Urządzenie o nazwie Smart Motion Security Light jest inteligentnym reflektorem, wyposażonym w sensor ruchu, kamerę wideo oraz system powiadamiania użytkownika o wykrytym intruzie.

0

Systemy alarmowe strzegące naszych domów przed włamywaczami, robią się coraz bardziej wyrafinowane, jednak to znacznie podnosi ich cenę. Firma Maximus opracowała więc urządzenie, które łączy w sobie funkcję kilku różnych urządzeń, a więc jest znacznie bardziej użyteczne, a przy tym dużo tańsze.

maximum_1

Jej produkt nazywa się Smart Motion Security Light i można go określić mianem wielofunkcyjnego reflektora, który zapala się w przypadku wykrycia intruza, zalewając naszą posesję jasnym światłem o jasności 2700 lumenów. Urządzenie wykrywa ruszające się obiekty z odległości 21 metrów, a gdy takowy zarejestruje, wysyła na smartfona powiadomienie. Wówczas właściciel domu może podjąć odpowiednie działania, np. aktywować bardzo głośną syrenę alarmową, która również znajduje się na wyposażeniu systemu.

maximum_2

Smart Motion Security Light ma również wbudowaną kamerę Full HD o kącie widzenia 155 stopni, która rejestruje obraz i może aktywować się automatycznie w przypadku wykrycia ruchu. Jeśli np. tym intruzem jest kurier dostarczający paczkę, to korzystając z dwukierunkowego systemu komunikacji, można go poinformować, by zostawił przesyłkę u sąsiada.

maximum_3

Smart Motion Security Light można też zintegrować z asystentem Amazon Alexą i wówczas sterowanie jego funkcjami będzie się odbywać przy pomocy komend głosowych.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku i będzie kosztowało 249,99 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.