Inteligentny zamek z rozpoznawaniem twarzy

Marek Cekaw
Inteligentny zamek z rozpoznawaniem twarzy

Firma Corum Security wprowadziła do sprzedaży nowy model inteligentnego zamka do drzwi. Produkt został wyposażony w technologię rozpoznawania twarzy i może zapisać w pamięci nawet do 100 użytkowników.

0

Być może już za kilka lat, dostępu do naszych domów czy mieszkań nie będą strzegły standardowe zamki mechaniczne. Zastąpią je bowiem inteligentne wersje, znacznie bardziej funkcjonalne i wygodniejsze w użyciu.

Corum Security1

Jednym z takich produktów, jest nowoczesny zamek firmy Corum Security. Produkt oferuje cztery metody otwarcia drzwi, mianowicie mechaniczny klucz, kod wpisywany na ekranie dotykowym, karta RFID lub technologia rozpoznawania twarzy. Ta ostatnia jest szczególnie interesująca, gdyż zamek potrafi samodzielnie rozpoznać właściciela i automatycznie się odblokować. W jego pamięci może być przechowywanych do 100 twarzy, kodów oraz kart magnetycznych, więc może obsługiwać nie tylko nasze mieszkania, ale też świetnie nadaje się do biur czy zakładów pracy.

Corum Security2

Producent deklaruje, że 8 alkalicznych baterii AA, wystarczy na około 12 miesięcy normalnego użytkowania. Zamek wyposażono także w punkty styku dla zewnętrznej baterii 9V, przydatnej do awaryjnego otwierania w razie wyczerpania się energii.

Zamek oferowany jest w cenie 349 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2018-10-21 godz. 21:00.