Klipsch Heritage: nowa rodzina głośników dla domu

Marek Cekaw
Klipsch Heritage: nowa rodzina głośników dla domu

Firmy Klipsch oraz Captiol Records, połączyły siły, by stworzyć nową linię głośników przeznaczoną dla zarządzanej wspólnie marki Heritage. W nowej linii znajdziemy kilka modeli o klasycznym wzornictwie i wykonanych z naturalnych materiałów. 

0

W nowej rodzinie znajdziemy standardowe kolumny głośnikowe, przeznaczone do współpracy z zestawami stereo, jak również głośniki bezprzewodowe, do których muzyka przesyłana jest z pamięci smartfonów.

We wszystkich produktach zadbano o wzornictwo i dobór materiałów. Ich stylistyka jest klasyczna, a do budowy wykorzystano naturalne drewno. Ciekawym akcentem są przełączniki oraz pokrętła regulacji dźwięku, wykonane w kolorze gun-metal, które interesująco kontrastują z drewnem.

Pierwszym z modeli jest Capitol One, głośnik bezprzewodowy wyposażony w technologię Bluetooth, jak również analogowe wejście 3,5 mm. Głośnik waży poniżej 4 kg, a wyposażono go w dwa 5,7" przetworniki szerkopasmowe oraz 11,5 cm woofer, zasilane przez 30 W wzmacniacz. Głośnik ma wbudowaną baterię zapewniającą do 8 godzin działania.

Capitol Three jest nieco większym modelem bezprzewodowym, zasilanym z sieci. Dysponuje Bluetooth aptX oraz analogowym wejściem słuchawkowym, jak również monofonicznym wejściem RCA oraz wejściem USB obsługującym pliki w rozdzielczości 24-bity/192 kHz. Zastosowano w nim te same szerkopasmowe głośniki oraz 13 cm woofer wspomagany przez parę 13 cm pasywnych radiatorów.

Standardową kolumną głośnikową jest natomiast model Heresy III. To trójdrożny głośnik, wyposażony w 12" woofer, tytanowy głośnik szerkopasmowy oraz wysokotonowy.

Wszystkie modele dostępne są już na rynku amerykańskim. Heresy III kosztuje 2600 dolarów za parę, Capitol Three wyceniono na 500 dolarów, zaś Capitol One na 300 dolarów.

klipsch_x_capitol_1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane