Kodak Orbit360: sferyczna kamera dla sportowców

Marek Cekaw
Kodak Orbit360: sferyczna kamera dla sportowców

Wzrost zapotrzebowania na kamery sferyczne sprawił, że wiele firm zaczęło wprowadzać na rynek tego typu sprzęt. Jedną z nich jest Kodak, który pokazał nowy model kamery o nazwie Orbit360.

0

Kodak ma już w swej ofercie takie kamery. A teraz przygotował zupełnie nowym model, przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie, które chciałyby nagrywać w tym formacie swe sportowe wyczyny.

Produkt należący do linii PixPro, wyposażono w wytrzymałą obudowę, która jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo delikatnym podzespołom. A całość jest na tyle kompaktowa, by transport nie sprawiał żadnych problemów. Dzięki niej kamera wytrzyma upadki z wysokości 180 cm, jest odporna na pył oraz wysokie i niskie temperatury.

Po obu stronach obudowy znajdują się dwie wypukłe soczewki, każda wyposażona we własny sensor. Obraz rejestrowany przez każdą z kamer, następnie łączony w specjalnej aplikacji mobilnej i powstaje wówczas w pełni sferyczne nagranie.

Kodak Orbit360 oferowana jest obecnie w zestawie o nazwie Satelite, który kosztuje 550 dolarów. Wraz z kamerą, użytkownik otrzymuje dodatkowo kijek do selfie. Za kilka tygodni dołączy do niej także tańszy wariant w cenie 500 dolarów.

Kodak Orbit3601

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane