Kodak Scanza zdigitalizuje nasze negatywy

Marek Cekaw
Kodak Scanza zdigitalizuje nasze negatywy

W Las Vegas nie mogło zabraknąć producentów sprzętu fotograficznego. Swe stoisko miał tam m.in., Kodak, który zaprezentował urządzenie o nazwie Scanza, przeznaczone do digitalizacji starych negatywów.

0

Fotografia w ciągu ostatnich lat przeszła na format cyfrowy, ale wiele osób wciąż posiada w swych domach analogowe klisze, na których znajdują się rodzinne fotografie. Oczywiście można je zanieść do zakładu fotograficznego, gdzie zostaną zdigitalizowane. Można też zrobić to w domu, za pomocą urządzenia Kodak Scanza.

Jest to skaner klisz fotograficznych, który konwertuje negatywy na obrazki w formacie JPEG. Urządzenie ma na wyposażeniu przystawki obsługujące klisze różnych formatów, od 35 mmm do Super 8, zaś sama obsługa sprzętu jest bardzo wygodna. Umożliwia to wbudowany wyświetlacz, pozwalający wprowadzić drobne poprawki do skanowanego zdjęcia. Potem można je dodatkowo edytować w programach takich jak Photoshop czy Lightroom.

Scanza konwertuje negatywy na zdjęcia o rozdzielczości 14 MP. Oczywiście można też wybrać 22 MP. Ale rozdzielczość zwiększana jest wówczas cyfrowo co skutkuje pogorszeniem jakości zdjęcia.

Kodak Scanza kosztować ma 170 dolarów i niebawem pojawi się w sprzedaży.

Kodak Scanza

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.