LG HU80KA: domowy projektor 4K

Marek Cekaw
LG HU80KA: domowy projektor 4K

Firma LG zaprezentowała nowy model projektora do kina domowego. LG HU80KA to urządzenie oferujące rozdzielczość 4K UHD, które umożliwia oglądanie filmów na ekranie o przekątnej aż 150-cali.

0

Telewizory 4K na dobre zadomowiły się w naszych domach, gdyż najtańsze modele można kupić już w cenie poniżej 2 tys. zł. Czas więc na projektory w tej rozdzielczości, które dotychczas były sprzętem mało dostępnym z powodu wysokich kosztów zakupu.

Podczas targów CES 2018, LG zaprezentuje najnowszy model projektora 4K UHD o nazwie LG HU80KA. Sprzęt jest w stanie wyświetlić obraz o maksymalnej przekątnej 150" i zapewnia jasność na poziomie aż 2500 lumenów. Producent twierdzi więc, że jest to najjaśniejszy projektor, jaki kiedykolwiek trafił do jego oferty. Urządzenie obsługuje także HDR10, dynamicznie dostosowując kolory oraz kontrast do metadanych umieszczonych w materiale wideo. Ma również wbudowane 7 W głośniki, więc nie trzeba podłączać dodatkowego nagłośnienia.

Projektor działa w oparciu o system WebOS 3.5, a więc oferuje znacznie więcej funkcji niż tylko wyświetlanie obrazu. Ma funkcje Smart TV, zapewniając m.in., dostęp do Netflixa, Hulu oraz innych serwisów wideo. Wyposażono go ponadto w złącza HDMI oraz USB, umożliwiające podpięcie zewnętrznych urządzeń.

Za kilka dni dowiemy się ile LG HU80KA będzie kosztował oraz kiedy pojawi się na sklepowych półkach.

LG HU80KA

Źródło: Neowin.net

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.