LG OLED 4K: telewizory z funkcją HDR

Jakub Kornacki
LG OLED 4K: telewizory z funkcją HDR

Niebawem firma LG Electronics, podczas targów IFA 2015, zaprezentuje rozszerzoną linię zaawansowanych telewizorów OLED. Wśród nich znajdzie się pierwszy na świecie telewizor OLED 4K z funkcją HDR.

0

Wśród czterech nowych modeli telewizorów znajdą się 55- oraz 65-calowe odbiorniki telewizyjne OLED 4K z funkcją dynamicznej regulacji zakresu tonalnego HDR (modele 65/55EF9500 oraz 55EG9200). Urządzenia te zostały wyposażone w płaską matrycę OLED, która jest w stanie wyświetlić obraz o najwyższym standardzie rozdzielczości Ultra High Definition 4K. Z kolei model 55EG9100 jest zakrzywionym telewizorem OLED, który charakteryzuje się niezwykle smukłą konstrukcją - w najcieńszym miejscu grubość odbiornika wynosi wyłącznie 4,8 mm.

Nowo opracowana matryca OLED umożliwia uzyskanie niespotykanego dotąd poziomu kontrastu oraz sterowanie jasnością każdego z pikseli oddzielnie. Dzięki temu matryca ta nadaje się do wyświetlania treści HDR. Materiały HDR to obrazy o bardzo szerokim zakresie tonalnym, który jest porównywany do zakresu widzianego przez ludzkie oko. Takie obrazy wyświetlane na najnowszych telewizorach firmy LG Electronics charakteryzują się większą jasnością, kontrastem i nasyceniem barw. Są więc one silniejsze i dają pełne realizmu wrażenia wizualne.mc1Funkcja HDR nie jest jedynym udoskonaleniem, jakie wprowadzono w najnowszych telewizorach LG. Warto wspomnieć o ich nowym wykończeniu. Modele zadziwiają prawie niewidoczną ramką, która została zaprojektowana zgodnie z koncepcją Art Slim. Trudno w to uwierzyć, że smukła obudowa niektórych nowych odbiorników telewizyjnych jest cieńsza od większości smartfonów dostępnych na rynku.

Źródło: LG Electronics, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.