LG OLED TV współpracuje z Dolby i Technicolor

Jakub Kornacki
LG OLED TV współpracuje z Dolby i Technicolor

Popularne, cenione i niezawodne telewizory LG OLED TV zostały wzbogacone w nowe technologie wyświetlania obrazu. Mowa o zaawansowanych rozwiązaniach Dolby oraz technologii Technicolor.

0

Jakość prezentowanego obrazu przez telewizory LG OLED TV zostały docenione na całym świecie zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów branży wideo. Tegoroczna oferta tychże telewizorów została wyposażona w Technicolor Expert Mode, dzięki którym wszystkie wyświetlane kolory są zoptymalizowanych przez ekspertów z firmy Technicolor. Warto dodać, że na co dzień czuwają oni nad jakością barw w największych hollywoodzkich produkcjach. 

LG_SIGNATURE_TV_W_02

Wszystkie modele telewizorów LG OLED i SUPER UHD z tegorocznej oferty południowokoreańskiego producenta obsługują wszystkie formaty HDR, w tym Dolby Vision, HDR10 oraz HLG (Hybrid Log Gamma). Warto zaznaczyć, że telewizory LG UHD 2017 roku są zgodne z formatem HLG. Urządzenia dodatkowo wykorzystują funkcję HDR Effect, której główne zadanie polega na skalowaniu zakresu tonalnego obrazu ze standardowych źródeł.

Źródło: LG Electronics, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2018-10-21 godz. 21:00.