LG OLEDB6P: nowe telewizory OLED już w sprzedaży

Marek Cekaw
LG OLEDB6P: nowe telewizory OLED już w sprzedaży

Producenci telewizorów zaczynają powoli odchodzić od nieco już przestarzałej technologii LCD, zastępując ją znacznie nowocześniejszymi panelami OLED. Takie właśnie ekrany ma najnowsza linia odbiorników firmy LG, która właśnie trafiła do sprzedaży. 

0

Nowa rodzina składa się z dwóch modeli OLEDB6P oraz OLEDC6P dostępnych odpowiednio w wersji płaskiej oraz zakrzywionej, które nie tylko wyposażone są w matryce w technologii OLED, lecz także wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K.

oled-lineup-2

Odbiorniki wykorzystują całkowicie nowe osiągnięcie we wzornictwie, które nazywa się Picture on Glass. Jest to specjalna konstrukcja opracowana w taki sposób, by stworzyć wrażenie, że telewizor jest jednolitą szklaną taflą. Jego grubość wynosi jedynie 2,6 mm, natomiast tylny panel nie jest wykonany z plastiku, lecz z przezroczystego, błyszczącego szkła.

oled-lineup-1

Nowe odbiorniki wspierają także standardy HDR10 oraz Dolby Vision HDR, co oznacza wyświetlanie szerszej palety kolorów oraz większy poziom dynamicznego kontrastu. Dla użytkownika oznacza to, że w bardzo ciemnych scenach widoczna jest znacznie większa liczba szczegółów w porównaniu do zwykłych telewizorów.

Oczywiście producent nie zapomniał o funkcjonalności Smart TV, wyposażając swe produkty we własną platformę WebOS 3.0, która oferuje szeroki zakres funkcjonalności, a także dostęp do pełnego wachlarzu serwisów dostarczających filmy i seriale za pośrednictwem internetowej sieci.

oled-lineup-3

Nowe odbiorniki są już dostępne na rynku amerykańskim. Za 55" płaski model zapłacimy 3999 dolarów, natomiast 65" wariant kosztuje 5999 dolarów. W przypadku wersji zakrzywionych, ceny wynoszą od 4999 dolarów za model 55" do 7999 dolarów za 65". W planach jest jeszcze wersja 77", ale producent na razie nie ujawnił jej ceny. Można jednak śmiało założyć, że osiągnie co najmniej 10 tysięcy dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane