LG Smart InstaView: lodówka z Amazon Alexą

Marek Cekaw
LG Smart InstaView: lodówka z Amazon Alexą

Stoisko LG Electonics na targach CES 2017 pełne jest najróżniejszych nowości, które dotyczą m.in., sprzętu AGD. Koreański gigant zaprezentował tam najnowszy model lodówki Smart InstaView, która nie tylko dysponuje dużym ekranem dotykowym, ale ma też wbudowanego cyfrowego asystenta Alexę. 

0

Nowoczesny sprzęt AGD coraz bardziej integruje się z systemami inteligentnego domu, oferując wiele użytecznych funkcji, a także możliwość kontrolowania ich zdalnie, za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Taką funkcjonalność oferuje nam również Smart InstaView, najnowszy model lodówki LG Electronics, który został pokazany podczas targów w Las Vegas.

Produkt jest bezpośrednim rywalem dla lodówki Samsung Family Hub 2.0 i ma szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, podnoszących użyteczność tego sprzętu.

Najbardziej rzucającym się w oczy elementem tego produktu, jest oczywiście 29" ekran dotykowy zainstalowany w drzwiach, który pozwala zajrzeć do wnętrza lodówki. Standardowo wyświetla on menu wbudowanego komputera pokładowego, jednak wystarczy dwukrotnie w niego puknąć i staje się w pełni przejrzysty. Jest to funkcja InstaView, która pozwala zajrzeć do wnętrza lodówki bez otwierania jej drzwi i sprawdzić które produkty się nam skończyły.

Na ekranie możemy też wyświetlić całe wnętrze lodówki, gdyż umożliwia to wbudowana w jej wnętrzu 2 Mpix kamera z szerokokątnym obiektywem, która przesyła obraz do smartfona. W ten sposób, robiąc zakupy w sklepie, możemy się upewnić, czy potrzebujemy uzupełnić zapasy jakichś produktów.

Wbudowany w lodówkę komputer, funkcjonuje na najnowszej wersji platformy WebOS doskonale znanej z telewizorów LG. Pozwala m.in. na słuchanie muzyki, zapewnia dostęp do przepisów kucharskich, umożliwia przeglądanie internetu i generalnie oferuje funkcje zbliżone do tabletu.

Został on jednak zintegrowany z asystentem Amazon Alexa, co znacznie zwiększa jego możliwości, udostępniając m.in. sterowanie głosowe. Asystent może wykonać 6000 różnych zadań, od kontrolowania naszego domowego sprzętu, poprzez wezwanie Ubera, sprawdzenie pogody, ustawienie przypomnienia w kalendarzu, a skończywszy na zamówieniu zakupów w internetowym sklepie.

LG nie podało jeszcze ceny tej lodówki. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie będzie to tani produkt i kwota, którą trzeba będzie za nią zapłacić, może znacznie przekroczyć 20 tysięcy złotych.

LG-Smart-Instaview-Refrigerator-01

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2018-10-21 godz. 21:00.