LG pokazało 88-calowy telewizor OLED 8K

Marek Cekaw
LG pokazało 88-calowy telewizor OLED 8K

Telewizory 4K dopiero zaczynają pojawiać się w naszych salonach, a być może już wkrótce trzeba będzie je wymieniać na nowszy model o jeszcze wyższej rozdzielczości. LG pokazało właśnie nowy odbiornik z ekranem OLED o przekątnej 88" i rozdzielczości 8K.

0

Przez wiele lat w dziedzinie telewizorów nie było żadnej większej rewolucji. Pojawienie się matryc wyświetlających obraz 4K sprawiło jednak, że postęp technologiczny nabrał rozpędu, gdyż wkrótce potem zapowiedziano telewizory o rozdzielczości 8K. Już niebawem takie modele trafią do sklepów i każdy chętny będzie mógł je kupić.

LG pokazało właśnie jeden z takich telewizorów, którego w pełni zamierza zaprezentować również podczas targów CES 2018. Odbiornik o przekątnej 88" dysponuje matrycą OLED i wyświetla obraz w rozdzielczości 7680 x 4329 pikseli, czyli 16-razy większej niż Full HD oraz cztery razy większej niż Ultra HD.

Dzięki zastosowaniu technologii OLED udało się znacznie ograniczyć grubość telewizora, ponieważ nie trzeba stosować dodatkowego podświetlenia, jak w przypadku modeli LED. Diody organiczne same emitują światło. A mniej podzespołów oznacza niższą cenę oraz mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Cena tego telewizora nie jest jeszcze znana, podobnie jak jego dostępność. Poznamy je jednak już za kilka dni, podczas targów w Las Vegas.

LG 8K 1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane