LG pokazało 98-calowy telewizor 8K

Marek Cekaw
LG pokazało 98-calowy telewizor 8K

Poprzednia odsłona targów CES w Las Vegas, stała pod znakiem telewizorów 4K. Podczas tegorocznej odsłony targów, ten standard wydaje się już przestarzały, gdyż wiele firm przybyło tam by zaprezentować odbiorniki 8K. Jedną z nich jest koncern LG, który m.in., zaprezentował swój najnowszy, produkcyjny model UH9800.

0

Jeśli jeszcze nie posiadacie w swym domu odbiornika 4K, to może warto się chwilę wstrzymać z jego zakupem, ponieważ wkrótce do sprzedaży trafią telewizory wyświetlające obraz w rozdzielczości 8K. Podczas targów CES wiele firm pokazało takie modele, a jedną z nich jest koncern LG, który w ramach prezentacji tegorocznej linii produktów, pokazało pierwszy produkcyjny model UH9800.
98-calowy olbrzym nie ma jeszcze ustalonej ceny ani daty premiery, ale na pewno nie będzie to sprzęt dostępny dla przeciętnego konsumenta. Podobny odbiornik Sharpa kosztować ma bowiem 130 tysięcy dolarów, więc można założyć, że cena sprzętu LG będzie zbliżona.

Naturalnie tegoroczna oferta LG nie ograniczy się tylko do telewizorów 8K. Firma pokazała także ulepszone model 4K. Wśród nich znalazły się m.in., UH8500 w rozmiarach od 55" do 75", a także UH9500 w wersjach od 55" do 86", wyposażonych technologię Color Prime Plus, która pozwala im wyświetlać 90% palety barw ustalonej przez Digital Cinema Initiative. Ten ostatni ma na wyposażeniu system audio firmy Harman-Kardon, zaś jego grubość wynosi zaledwie 0,5 cm.

Dla mniej majętnych odbiorców przygotowano tańszy model UH7700 w rozmiarach od 49" do 65", wspierający technologię HDR oraz wyposażony w panel True Black, który eliminuje refleksy świetlne oraz poprawia kontrast. Nowe telewizory będą też wygodniejsze w obsłudze dzięki platformie webOS 3.0.

LG nie podało niestety cen nowych odbiorników, więc na tę informację będziemy musieli poczekać aż produkty trafią do sprzedaży.

65UH9500_65UH8500_1

Źródło: Lgnewsroom.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.