LG promuje telewizory 8K UHD

Marek Cekaw
LG promuje telewizory 8K UHD

Telewizory w standardzie 4K dopiero zaczynają zadomawiać się na rynku, a już wkrótce będziemy musieli je wymienić, gdyż nadchodzi jeszcze lepszy sprzęt, wyświetlający obraz w znacznie wyższej rozdzielczości. LG promuje właśnie swój pierwszy telewizor 8K UHD.

0

Na pełne upowszechnienie się standardu 4K będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bo choć sprzęt ma już całkiem przystępne ceny, to wciąż nie ma zbyt wiele treści dostępnych w tym formacie. Producentom telewizorów wydaje się to jednak nie przeszkadzać i już przygotowują się do wprowadzenia na rynek modeli w standardzie 8K.

Pierwsze z takich urządzeń podczas styczniowych targów CES zaprezentował nam koncern LG, który zaczyna właśnie kampanię promującą nowy produkt. Jego flagowym modelem jest 98-calowy telewizor 8K Color Prime Ultra HDTV, który wyświetla obraz w imponującej rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli. To jednak urządzenie pokazowe, prezentujące możliwości nowej technologii.

Do sklepów trafi natomiast nieco mniejszy model 55-calowy z matrycą IPS, który również osiągać będzie podobne parametry rozdzielczości obrazu i zostanie wyposażony w panel w technologii M+.

lg_8k_uhd1

Póki co nie wiadomo jeszcze kiedy nowy odbiornik miałby mieć swą premierę, gdyż LG nie ujawniło jeszcze kiedy zamierza rozpocząć jego produkcję. Na razie jednak nie ma pośpiechu, gdyż jedynie Japończycy oraz Koreańczycy przeprowadzają testy z nadawaniem sygnału w 8K. Trzeba też będzie trochę poczekać, aż hollywoodzkie studia filmowe zaadaptują się do nowej technologii, gdyż dzięki temu pojawi się więcej treści w nowym formacie.

lg_8k_uhd2

Źródło: Kitguru.net

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.