Leica M-P Titanium: fotografowanie dla bogatych

Marek Cekaw
Leica M-P Titanium: fotografowanie dla bogatych

Model Sofort może sugerować, że ekskluzywna niemiecka marka Leica, zaczyna produkować aparaty także dla mniej majętnych klientów. Nic z tych rzeczy, producent nadal skupia się na zaspokajaniu potrzeb najbardziej wymagających użytkowników i przygotowuje dla nich model M-P Titanium w limitowanej edycji.

0

Nowy produkt dysponuje dokładnie tymi samymi funkcjami co standardowa wersja M-P, a jedyną różnicą jest obudowa aparatu, która została wykonana z tytanu. Jest więc bardzo wytrzymała, a przy tym lekka. Producent deklaruje, że w stosunku do podstawowego modelu, wariant Titanium jest lżejszy o 85 gram.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to w aparacie znajduje się 24 Mpix sensor CMOS z pełną ramką oraz 2 GB buforem pamięci, umożliwiającym płynne działanie oraz wykonywanie zdjęć seryjnych. Z sensorem współpracują także obiektywy Leica Summicron-M 28mm f/2 ASPH oraz Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH. Producent zadbał też o szafirowe szkło pokrywające ekran LCD, więc użytkownik nie musi się obawiać, że po jakimś czasie pojawią się na nim rysy.

Leica M-P Titanium powstanie w zaledwie 333 egzemplarzach, zaś aparaty oraz obiektywy będą indywidualnie numerowane. Premierę aparatu zaplanowano na połowę bieżącego miesiąca. Jego cena została ustalona na 22 900 dolarów.

Dla porównania standardowa edycja tego modelu kosztuje 6995 dolarów, więc jak widać za ekskluzywność płaci się bardzo duże pieniądze.

Leica1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.