Leica Q Snow: olimpijska wersja znanego aparatu

Marek Cekaw
Leica Q Snow: olimpijska wersja znanego aparatu

Niemiecka firma Leica z okazji rozpoczętych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, wprowadziła na rynek specjalną, limitowaną edycję aparatu Leica Q. Model Snow charakteryzuje się białym kolorem i został stworzony we współpracy  ze znanym snowboarderem.

0

Zimowe Igrzyska Olimpijskie to okazja dla wielu producentów elektroniki użytkowej, do wprowadzenia na rynek specjalnych wersji swych urządzeń. Jednym z nich jest niemiecka Leica, która zaprojektowała specjalną wersję aparatu Leica Q.

Leica Q Snow to model limitowany, który powstał we współpracy ze szwedzkim złotym medalistą w snowboardzie Iouri Podladtchikovem. Produkt nawiązuje swym wyglądem do zimowych zmagań sportowców, dlatego został wyposażony w śnieżnobiałą obudowę, a powstał w zaledwie 300 egzemplarzach. Dodatkowo ekskluzywny wygląd podkreślono srebrną, anodyzowaną płytką w dolnej i górnej części body oraz srebrnymi pokrętłami. Specjalna edycja została wyposażona także w wykonane z aluminium etui na akcesoria, zaś pasek wykonano z prawdziwej skóry z białymi szwami.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to mamy tutaj pełnoramkowy sensor oraz zintegrowany wizjer 3,68 MP, a także obiektyw Leica Summilux 28mm f/1.7 ASPH. Aparat oprócz zdjęć, może także nagrywać wideo w Full HD w 30 lub 60 klatkach, a dodatkowo ma zintegrowane WiFi, które przy użyciu firmowej aplikacji mobilnej można wykorzystać do przesyłania zdjęć i filmów.

Leica Q Snow w sprzedaży pojawi się w przyszłym miesiącu i będzie kosztować 5395 USD.

Leica Q Snow

Źródło: Leica-camera.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.