Leica Q Titanium Gray: odświeżony kompakt z pełną ramką

Marek Cekaw
Leica Q Titanium Gray: odświeżony kompakt z pełną ramką

Na przyszły miesiąc niemiecka marka Leica zapowiedziała premierę kolejnej wersji swego znanego aparatu. Produkt nazywa się Q Titanium Gray i jest nieco odświeżoną wersją modelu Leica Q wprowadzonego na rynek nieco ponad rok temu. Do kompletu producent oferuje nowy obiektyw Summaron-M 28 mm.

0

Legendarna marka Leica znana jest z produkcji wysokiej klasy aparatów fotograficznych, przeznaczonych dla profesjonalistów, którzy chcą mieć nowoczesną technologię ubraną w klasyczne szaty. Ostatnio producent wyspecjalizował się w odświeżaniu swych wcześniejszych modeli oraz wzbogacaniu ich o nowe elementy i stąd wzięła się Leica Q Titanium Gray.

leica-1

Jest to nowa wersja modelu Leica Q, w której producent wprowadził parę kosmetycznych zmian związanych z wyglądem. Obudowa aparatu została nieco zmodyfikowana i pomalowana z wierzchu na kolor tytanowej szarości. Dodano także bardzo wytrzymały pasek wykonany z tego samego materiału, z których powstają liny do wspinaczki.

leica-2

Specyfikacja techniczna jest natomiast dokładnie taka sama jak standardowego modelu, a więc mamy tu 24 Mpix sensor CMOS z pełną ramką, bardzo szybki autofokus oraz obiektyw Leica-Summilux 28 mm f/1.7. Model, który trafi na rynek w listopadzie, ma kosztować 4700 dolarów.

leica-3

Oprócz nowej wersji doskonale znanego aparatu, producent zapowiedział także nowy, szerokokątny obiektyw Summaron-M 28 mm f/5.6. Jest to wierna replika obiektywów produkowanych w latach 1955-63, kompatybilna z optyką Leica M. Znajdziemy w nim również ten sam wewnętrzny mechanizm oraz soczewki co w poprzedniku.

Producent nie podał na razie ceny obiektywu, ale zapewnia, że wkrótce powinien być dostępny w przedsprzedaży.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.