Lighthouse AI: kamera monitoringu z własną SI

Marek Cekaw
Lighthouse AI: kamera monitoringu z własną SI

Na rynku kamer monitoringu wyposażonych w systemy sztucznej inteligencji, pojawił się nowy sprzęt. Jest nim produkt o nazwie Lighthouse AI, który jest kolejnym projektem realizowanym w ramach akceleratora pomysłów Playground założonego przez Andy Rubina.

0

Lighthouse AI to sprzęt wykorzystujący najnowsze pomysły w dziedzinie inteligentnych systemów. Kamera dysponuje bowiem systemem komputerowego widzenia używanym w autonomicznych pojazdach. Nie powinno to być jednak dużym zaskoczeniem, gdyż założyciel firmy ma już doświadczenie z takimi pojazdami, gdyż pracował nad nimi na uniwersytecie Stanforda.

Urządzenie ma możliwość rejestrowania i streamowania wideo w 1080p, a dodatkowo zostało wyposażone w zupełnie nowy sensor 3D. Technologia działa na wzór LIDAR'u, zas jej zadaniem jest wykonywanie w czasie rzeczywistym mapy pomieszczenia. Cyfrowy jego model jest nieustannie aktualizowany i dzięki połączeniu z modelem uczenia maszynowego, kamera potrafi rozróżniać dorosłych, dzieci, psy oraz koty. Dzięki temu wie kiedy w jej polu widzenia znajduje się człowiek, a kiedy zwierzak. Potrafi też rejestrować dystans od celu oraz wzrost osoby, używając tych danych do identyfikacji użytkownika w znacznie dokładniejszy sposób niż systemy rejestrujące twarz.

Lighthouse AI 1

Kamera dysponuje także 95 stopniowym kątem widzenia oraz potrafi automatycznie przełączać się w tryb nocny gdy się ściemni. Na jej wyposażeniu znajduje się także dwukierunkowy system komunikacji audio oraz syrena o natężeniu dźwięku 100 dB. Dodatkowym atutem jest Bluetooth 4.1 i WiFi, a także możliwość magazynowania nagrań w internetowej chmurze, co jednak jest dodatkowo płatne.

Lighthouse AI 2

Sprzęt jest już dostępny w cenie 299 dolarów. Za dodatkowe 10 dolarów miesięcznie mamy możliwość przechowywania nagrań w chmurze przez 30 dni. Można też za 200 dolarów wykupić dożywotni serwis dla kamery.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.