Lockitron TRON200QS: elektroniczny zamek kompatybilny z Alexą

Marek Cekaw
Lockitron TRON200QS: elektroniczny zamek kompatybilny z Alexą

Firma Lockitron wprowadza na amerykański rynek nowy model elektronicznego zamka TRON200QS. Produkt jest kompatybilny z cyfrowym asystentem Alexą i może być kontrolowany przez głośniki Amazonu.

0

Rynek inteligentnych zamków wzbogacił się o kolejny produkt, który znacznie ułatwia wchodzenie do naszego domu. Jest nim model TRON200QS opracowany przez inżynierów firmy Lockitron.

Zamek ma bardzo prostą konstrukcję oraz wzornictwo. Próżno szukać w nim takich elementów, jak dotykowe panele lub czytniki linii papilarnych, weryfikujące tożsamość użytkownika. Ten model takich udogodnień nie oferuje.

Nie oznacza to jednak, że wygoda jego użytkowania stoi na niskim poziomie. Wręcz przeciwnie, zamek jest bowiem kompatybilny z cyfrowym asystentem Alexą i może być kontrolowany za pośrednictwem np. głośnika Amazon Echo oraz naszego smartfona, z którym łączy się przy pomocy technologii Bluetooth LE.

Zamek wyczuwa zbliżającego się użytkownika i automatycznie odblokowuje drzwi, co może być szczególnie przydatne, gdy wracamy do domu z zakupami i mamy zajęte ręce. Oczywiście, tak jak w każdym innym elektronicznym zamku, użytkownik może udostępniać klucze rodzinie i znajomym, a także ustawiać tymczasowy lub stały dostęp. Dostaje też powiadomienia o statusie zamka oraz ma dostęp do jego logów.

Lockitron TRON200QS oferowany jest w cenie 200 dolarów.

Lockitron TRON200QS 1

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.