Molekule zapewni sterylne powietrze w każdym domu

Marek Cekaw
Molekule zapewni sterylne powietrze w każdym domu

Firma Molekule przedstawiła nowe urządzenie, którym z pewnością zainteresowani będą alergicy oraz osoby z chorobami układu oddechowego. Jest to bowiem bardzo efektywny oczyszczacz powietrza, który pozbędzie się nie tylko zanieczyszczeń i alergenów, ale również wirusów i bakterii.

0

Coraz gorsza jakość powietrza w naszych miastach sprawia, że chętniej sięgamy po oczyszczacze powietrza. Kupno odpowiedniego modelu nie jest jednak sprawą łatwą, gdyż efektywność takich urządzeń bywa bardzo różna i nie wszystkie spełnią nasze oczekiwania.

Istnieje jednak model opracowany przez firmę Molekule, który poradzi sobie ze wszystkimi zagrożeniami. Produkt wykorzystuje technologię zwaną fotoelektrochemicznym utlenianiem, który pozwala pozbyć się nie tylko zanieczyszczeń oraz alergenów, ale również wirusów i bakterii. W odróżnieniu od tradycyjnych oczyszczaczy wychwytujących zanieczyszczenia przy pomocy filtrów HEPA, tutaj mamy system, który wykorzystuje filtr z nanopowłoką.

Zanieczyszczenia niszczone są w reakcji katalitycznego utleniania zapoczątkowywanej światłem, zaś zachodząca reakcja rozbija składniki na poziomie molekularnym, zmieniając je w elementy składowe. Tutaj nie zachodzi potrzeba wyłapywania cząsteczek, więc niszczone są cząsteczki o średnicy 1000-krotnie mniejszej, niż te z którym radzi sobie filtr HEPA, co znacznie podnosi efektywność działania urządzenia.

Molekule chce wprowadzić swój produkt na rynek już w przyszłym roku i oferować go w cenie 799 dolarów. Jeśli jednak teraz zdecydujecie się go zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta, wówczas zapłacicie tylko 499 dolarów.

Trzeba jednak pamiętać, że to nie jedyny wydatek. Dochodzi jeszcze 99 dolarów rocznego abonamentu na dostawę filtrów, które użytkownik otrzyma pocztą, gdy urządzenie stwierdzi, że zachodzi konieczność jego wymiany.

molekule1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.