Moona - inteligentna poduszka z systemem chłodzenia

Marek Cekaw
Moona - inteligentna poduszka z systemem chłodzenia

Moona to kolejny projekt realizowany na Kickstarterze, który może nam ułatwić życie. Jest to bowiem inteligentna poduszka, którą wyposażono w system regulacji temperatury. Dzięki temu może być chłodna lub ciepła, a tym samym przyjemniej się na niej śpi.

0

W gorące letnie dni zawsze mamy problemy z zaśnięciem, wywołane wysoką temperaturą. Firmy od lat proponują nam więc różnego rodzaju rozwiązania, takie jak specjalne maty ma materace poprawiające cyrkulację powietrza, niewielkie wentylatory, czy też rozbudowane systemy chłodzenia dla materacy.

Moona1

Bardzo podobnym urządzeniem jest Moona, które zostało zaprojektowane do chłodzenia poduszki. Produkt składa się ze specjalnej maty wykonanej z pianki z pamięcią kształtu, którą wkładamy do poduszki. Jest on podłączony do niewielkiej pompki, ustawianej na nocnym stoliku, pompującej do niej wodę. W zależności od preferencji użytkownika, urządzenie chłodzi ją lub podgrzewa, dopasowując temperaturę do wybranej wartości.

Moona2

Dodatkowo sprzęt ma sensory monitorujące temperaturę w sypialni, wilgotność oraz natężenie światła i może pracować w trybie automatycznym, zapewniając optymalną temperaturę. Mata dysponuje także monitorem snu, współpracującym z mobilną aplikacją, do której przesyła dane.

Moona3

Konstruktorzy Moona zapewniają, że ich wynalazek może schłodzić poduszkę w nocy, ułatwiając zaśnięcie, a następnie ogrzać je rankiem, umożliwiając w ten sposób naturalne budzenie.

Produkt trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku i będzie kosztować 399 dolarów. Więcej informacji na jego temat, uzyskacie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarer.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.