Nest Protect wyłączy nasz piekarnik

Marek Cekaw
Nest Protect wyłączy nasz piekarnik

Firma Nest specjalizująca się w produktach z kategorii inteligentnego domu, pokazała kolejną generację czujnika dymu Nest Protect, który może nas uchronić przed pożarem. Nowe urządzenie współpracuje z piekarnikami firmy GE Appliance i samodzielnie je wyłączy w przypadku wykrycia dymu.

0

Czasem może się zdarzyć tak, że na śmierć zapomnimy o włączonym piekarniku, do którego włożyliśmy mięso na obiad i pójdziemy na zakupy. Wówczas po powrocie możemy zastać straż pożarną dogaszającą zgliszcza.

Można jednak uniknąć takich sytuacji, jeśli w naszej kuchni znajduje się nowoczesny piekarnik firmy GE Appliances, zaś dom przed pożarem chroniony jest przez czujnik dymu Nest Protect. W nowej odsłonie czujnika, została zaimplementowana współpraca z piekarnikami GE. Wówczas w przypadku wykrycia dymu, czujnik komunikuje się z naszym sprzętem AGD drogą radiową i automatycznie wyłącza piekarnik, jeśli ten jest akurat włączony.

Funkcja ta jest na razie dostępna tylko dla posiadaczy piekarników GE Appliances, ale pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce zostanie rozszerzona także na sprzęt AGD pochodzący od innych producentów.

Nest Protect1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.