Nest Thermostat E - termostat dla mniej zamożnych

Marek Cekaw
Nest Thermostat E - termostat dla mniej zamożnych

Na trwających właśnie berlińskich targach IFA 2017, pojawiła się firma Nest. Przedsiębiorstwo przejęte kilka lat temu przez koncern Alphabet, zaprezentowało bardziej przystępną cenowo wersję swego uczącego się termostatu, która nazywa się Thermostat E.

0

W 2011 roku Nest wprowadziło na rynek pierwszą generację inteligentnego termostatu. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające lepiej zarządzać ogrzewaniem naszego domu. A także ograniczyć jego koszty, poprzez lepsze dostosowanie temperatury do potrzeb domowników.

Termostat jest niewątpliwie świetnym rozwiązaniem, lecz bardzo drogim i wiele osób nie stać na jego zakup. Specjalnie dla takich konsumentów, Nest przygotowało bardziej uproszczoną i tańszą wersję swego produktu, która nazywa się Thermostat E.

Produkt zachował wprawdzie swój kolisty kształt, ale zastosowano zupełnie inne materiały, które pozwoliły obniżyć cenę sprzętu. Obecnie ma on znacznie prostszą stylistykę i wygląda bardziej subtelnie, lepiej wtapiając się wystrój mieszkania.

Producent zrezygnował także z wysokiej jakości wyświetlacza LCD, zastępując go prostszym i bardziej czytelniejszym wyświetlaczem. Umieszczono go pod plastikową powłoką, co sprawia, że prezentowane informacje są łagodniejsze dla oczu. Zmniejszono także wymiary całego urządzenia.

Funkcjonalność termostatu pozostała jednak taka sama jak w droższym modelu. Urządzenie nadal potrafi uczyć się naszych nawyków, a także wykrywa czy ktoś znajduje się w pomieszczeniu, zmniejszając lub zwiększając temperaturę. Nadal można go też kontrolować przy pomocy dedykowanej aplikacji, używając smartfona, komputera, a nawet smartwatcha. Termostat współpracuje też z głosowym asystentami, poprzez głośniki Google Home oraz Amazon Echo.

Thermostat E będzie dostępny na stronie producenta w cenie 169 dolarów.

termostat E_1

Źródło: Nest.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.