Noon Home: inteligentne włączniki oświetlenia

Marek Cekaw
Noon Home: inteligentne włączniki oświetlenia

W inteligentny domu wszystko musi być nowoczesne, a dotyczy to również oświetlenia. I to nie tylko samych żarówek, ale również włączników. Firma Noon Home zaprezentowała właśnie nowy model takiego włącznika.

0

Produkt firmy Noon Home różni się jednak znacząco od tradycyjnych włączników światła, nawet tych elektronicznych i wyposażonych w bezprzewodową komunikację. Różnica jest w sposobie działania sprzętu. Jego sercem jest bowiem dotykowy panel OLED oraz bezprzewodowy moduł łączności Bluetooth LE.

Po zainstalowaniu, włącznik wykorzystuje elektryczne obwody, by zidentyfikować jaki rodzaj żarówek jest podłączony w pomieszczeniu. Potrafi rozpoznać świetlówki, żarówki LED, CFL, a także oświetlenie współpracujące ze ściemniaczami.

Noon1

Gdy żarówki zostaną już zidentyfikowane, Noon automatycznie przygotowuje trzy różne ustawienia oświetlenia, przeznaczone do użytku codziennego, relaksu oraz do czytania lub pracy. Naturalnie można też tworzyć indywidualne sceny, mieszając ustawienia dla każdej żarówki. Pełną kontrolę nad oświetleniem umożliwia zarówno panel dotykowy włącznika, jak i dedykowana aplikacja na smartfona.

Noon2

Podstawowa wersja produktu, składająca się z przełączników oraz paneli, kosztuje 400 dolarów. Dodatkowe elementy wyposażenia można dokupić w cenie od 20 do 200 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.